Własny mieszalnik do betonu.

Własny mieszalnik do betonu.

Inwestycja w własny mieszalnik do betonu, to w wielu przypadkach, bardzo rozsądne zagospodarowanie wolnych środków finansowych w firmie. Przede wszystkim jednak, zanim podejmiemy decyzję o tego typu inwestycjach, należy starannie przeanalizować swoje potrzeby. Musimy pamiętać, iż łyżka do mieszania betonu to jednak stosunkowo spory wydatek. Jeśli więc nie będzie niezbędna w profilu danej działalności, lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wolnych środków finansowych w innym zakresie. Warto tutaj także podkreślić, iż własny mieszalnik do betonu, to także koszty eksploatacyjne, konieczność jego regularnego serwisowania. Niemniej jednak, w większości przypadków, przyczynia się do znacznego wzrostu efektywności realizowanych prac budowlanych.

Kiedy własny mieszalnik do betonu to dobra inwestycja?

Przede wszystkim należy tutaj przeprowadzić skrupulatną analizę zapotrzebowania na beton w prowadzonym przedsiębiorstwie. Czasami, bowiem, jest ono na tyle znikome, iż wystarczającym rozwiązaniem może być klasyczna betoniarka, bądź beton zamawiany z betoniarni. Musimy więc przeanalizować cały profil działalności i zastanowić się nad tym, jak wygląda zużycie betonu podczas realizacji konkretnych inwestycji budowlanych. Jeśli okazuje się, iż beton jest potrzebny praktycznie co dnia, i to w stosunkowo sporych ilościach, inwestycja w własny mieszalnik do betonu, może się okazać wyjątkowo korzystna.

Jeśli jednak beton używany jest stosunkowo sporadycznie, lub w ilościach stosunkowo małych, może się okazać, iż własny mieszalnik do betonu, będzie przerostem formy nad treścią. Może się to okazać nazbyt dużym wydatkiem, który nie będzie pracować na korzyść przedsiębiorstwa. Jednym słowem, każdorazowo należy przeanalizować całą sytuację pod kątem tego, czy inwestycja w mieszalnik do betonu będzie pokrywać się z profilem działalności danego przedsiębiorstwa budowlanego.

Kupujemy mieszalnik do betonu.

Skoro jednak po przeprowadzonej analizie uznamy, iż własny mieszalnik do betonu to dobra inwestycja, trzeba będzie znaleźć odpowiednio solidnego dostawcę. W tym przypadku, tak samo jak w wielu innych, znaleźć możemy dobre urządzenia, jak i urządzenia dość kiepskie. Jednym ze zdecydowanie lepszych rozwiązań w tym zakresie, będzie wizyta u producenta mieszalników, bądź też u jego generalnego dystrybutora. Dzięki temu, będziemy mogli liczyć na poprawny dobór mieszalnika do betonu. Tym bardziej, iż w tym przypadku, kwestią bardzo ważną jest to, aby własny mieszalnik do betonu, był precyzyjnie dopasowany do rodzaju posiadanej ładowarki. W tym celu producent, bądź też jego przedstawiciel w pierwszej kolejności dopasuje odpowiednią płytę adaptacyjną do posiadanej przez nas maszyny.

Płyta adaptacyjna do mieszalnika do betonu

Zastosowanie płyty adaptacyjnej ma bardzo wielką zaletę. Dzięki temu bowiem, jedna łyżka do mieszania betonu może być wykorzystywana na kilku różnych ładowarkach. Wystarczy, aby do każdej z nich dobrać odpowiednią płytę adaptacyjną. Oczywiście warunkiem koniecznym jest także to, aby mieszalnik odpowiadał parametrami technicznymi oraz masa własną wszystkim ładowarkom, na których chcemy go użytkować. Posiadając więc kilka ładowarek w tej samej kategorii wagowej, o zbliżonych parametrach, nie musimy kupować kilku mieszalników do betonu. Wystarczy do każdej z nich dobrać płytę adaptacyjną a następnie korzystać z mieszalnika na każdej z nich według potrzeb poszczególnych brygad budowlanych.

Podsumowanie.

Należy więc powiedzieć, iż własny mieszalnik do betonu to bardzo dobra inwestycja pod wieloma aspektami. Przede wszystkim jednak, musimy mieć pewność, iż jest to urządzenie, które w naszej firmie budowlanej będzie wykorzystane. Wydając stosunkowo spore pieniądze, bowiem może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, warto mieć pewność, iż przyczynią się one do wzrostu efektywności prowadzonych przez przedsiębiorstwa robót budowlanych.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *