Własny zestaw odzieży myśliwskiej.

Własny zestaw odzieży myśliwskiej.

Każdy myśliwy potrzebuje odpowiedniego, dopasowanego do jego indywidualnych potrzeb, wymagań oraz upodobań, zestawu odzieży na polowanie. W pierwszej kolejności oczywiście większość początkujących myśliwych, decyduje się na zakup gotowych zestawów odzieży myśliwskiej dostarczanych przez samych producentów, jednakże z biegiem czasu okazuje się, iż jest to niewystarczające i nie spełnia poszerzających się wymagań. W takich sytuacjach, zaczyna się prawdziwa zabawa w dopasowywanie poszczególnych elementów odzieży na polowania, celem samodzielnego skompletowania odzieży myśliwskiej w pełni odzwierciedlającej, indywidualne potrzeby każdego myśliwego, a te, jak bardzo dobrze wiemy, bywają bardzo różne.

Gotowy zestaw odzieży myśliwskiej.

Decydując się na zakup gotowego zestawu odzieży myśliwskiej musimy liczyć się z tym, iż producent stworzył go w taki sposób, aby był dopasowany do potrzeb większości myśliwych. Dobrze też wiemy, że jak coś jest do wszystkiego, do jest do niczego. No może nie do końca, bowiem zawsze jest to zestaw, który może się okazać dla wielu z nas dopasowany bardzo dobrze i nie będziemy potrzebowali dokonywać w nim żadnych rewolucyjnych zmian. Z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, iż w zdecydowanej większości przypadków, po jednym lub dwóch sezonach, przychodzi moment, kiedy taki gotowy komplet odzieży myśliwskiej okazuje się być niewystarczająco dopasowany do naszych potrzeb. Na początku oczywiście sprawdzał się wyśmienicie, jednakże w toku kolejnych polowań, w toku nabierania wprawy i doświadczenia, zaczniemy zauważać w elementach odzieży pewne drobne mankamenty. A to kieszeń źle usytuowana, a to brak w ogóle kieszeni, a to za płytka, a to guziki źle rozlokowane, a to podpinka niezbyt gruba. Zawsze coś się znajdzie, wobec czego zaczniemy szukać samodzielnie poszczególnych elementów odzieży, aby ostatecznie skompletować własny zestaw, w stu procentach idealny i dopasowany do naszych potrzeb i wymagań.

Jak kompletować własny zestaw odzieży myśliwskiej?

Oczywiście trzeba zacząć od jakiejś podstawy do której będziemy dokupywać kolejne elementy. Za podstawę powinniśmy najlepiej wziąć spodnie, kurtkę i obuwie myśliwskie, jako że są to elementy zdecydowanie najdroższe i w największym zakresie wpływające na komfort i bezpieczeństwo. Wybieramy takie buty, spodnie i kurtki, które zapewnią nam bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i możliwość skorzystania z dodatkowych elementów odzieży pod spód. Potem będziemy mogli zacząć dobierać odpowiednie koszulki myśliwskie, koszule, kamizelki, czapki, czy też nawet bieliznę termiczną, aby ostatecznie każdy element był precyzyjnie dopasowany do naszych potrzeb. tak skompletowany zestaw odzieży myśliwskiej, zawsze będzie rozwiązaniem o wiele lepszym niż nawet najbardziej kosztowny gotowy komplet odzieży myśliwskiej najlepszego producenta. Warto więc poświęcić nieco więcej wolnego czasu na wizyty w sklepach myśliwskich, aby ostatecznie wychodzić na każde polowanie z poczuciem pełnego spokoju o swoje bezpieczeństwo i komfort podczas przedzierania się przez leśna chaszcze i zarośla.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *