Wybieramy odpowiedni młot do koparki.

Wybieramy odpowiedni młot do koparki.

Posiadanie koparki w firmie budowlanej to niewątpliwie bardzo dobre i korzystne rozwiązanie. Maszyny tego typu znacznie usprawniają realizację wielu prac budowlanych. Dodatkowo, warto tutaj pamiętać, iż koparkę możemy doposażyć w dodatkowy młot o koparki, który pozwoli na dodatkowo poszerzenie zakresu jej eksploatacji. Młot do koparki pozwoli nam na realizację prac wyburzeniowych, czy też na montaż słupów zbrojeniowych w gruncie. Pozwoli nam także na pokonywanie przeszkód gruntowych w trakcie realizacji prac ziemnych. Jednym słowem może się to okazać dla wielu firm budowlanych, idealnym rozwiązaniem, usprawniającym realizacje wielu prac.

Jaki młot do koparki wybrać?

Przede wszystkim, należy zdać sobie sprawę, iż każdy młot będzie tutaj mieć swoje, specyficzne wymagania odnośnie maszyny, na której ma być zamontowany. Druga kwestią jest to, iż każdy z producentów młotów będzie także dostarczać nam różnych młotów, realizujących różne rozwiązania technologiczne. Najlepszą opcją jest więc wizyta u autoryzowanego dostawcy młotów do koparek. Zapewni nam on prawidłowe dopasowanie młota do konkretnej maszyny, co w tym przypadku jest przecież kwestią najważniejszą. Dobierając młot do koparki należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Masa całkowita maszyny – nie każda maszyna obsłuży dany młot. Trzeba tutaj zwrócić uwagę, aby młot nie był dla niej po prostu zbyt ciężki
  • Układ hydrauliczny koparki – każdy młot będzie mieć swoje wymagania odnośnie ciśnienia pracy.
  • Technologia montażu – każdy młot do koparki montowany jest w zupełnie inny sposób. Tutaj jednak rozwiązaniem są płyty adaptacyjne, dostarczane przez producentów.
  • Parametry pracy młota – które musimy dobrać według naszych, indywidualnych potrzeb w danym zastosowaniu.

Widzimy więc, iż dobór młota do koparki nie jest zadaniem najprostszym. Autoryzowany dostawca zaś, zapewni nam dobór młota właściwego do posiadanej przez nas koparki, zapewni płytę adaptacyjną i zagwarantuje wsparcie w toku eksploatacji młota.

Które firmy powinny inwestować w młot do koparki?

Sam fakt, iż dana firma posiada koparkę, jeszcze nie będzie przesądzać o konieczności inwestycji w młot do koparki. Nie każde przedsiębiorstwo będzie realizować tego typu prace, w których młot jest niezbędny. Tutaj najczęściej, zapotrzebowaniem na młoty do koparek, będą wykazywać się firmy zajmujące się budownictwem drogowym (montaż słupów zbrojeniowych), budową mostów, realizacją linii kanalizacji i wodociągów, czy tez ogólnie pracami wyburzeniowymi. Warto pokreślić, iż młot do koparki, został opracowany właśnie z myślą o pracach wyburzeniowych, wobec czego, właśnie do takich celów będzie najczęściej wykorzystywany. Niemniej jednak w innych zastosowaniach także będzie sprawdzać się całkiem dobrze. Trzeba tylko wcześniej przeanalizować zakres prac i potrzebne do zastosowania narzędzia.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *