Wybór technologii odwadniania

Wybór technologii odwadniania

W coraz większej ilości przypadków realizacji większych inwestycji budowlanych, koniecznym staje się odwadnianie terenu. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż mając taka możliwość, nie musimy unikać terenów podmokłych, ze zbyt wysokim poziomem wód gruntowych, co niejednokrotnie dość znacznie podnosiło ceny inwestycji, na przykład w przypadku budowy dróg i autostrad. Obecnie można wykorzystać nowoczesne technologie odwadniania, a dzięki temu przeprowadzić budowę dróg, autostrad i wielu innych obiektów, bez konieczności omijania szerokim łukiem terenów podmokłych. Sprawdźmy zatem w jaki sposób na chwilę obecną tego typu realizacje są prowadzone, aby przekonać się czy nowoczesne technologie odwadniania, będą wystarczająco skuteczne we wszystkich przypadkach.

Określenie stosowanej technologii odwadniania.

W pierwszej kolejności, kiedy już mamy gotowy projekt i wiemy, iż realizacja będzie w pewnej części, lub też w całości przebiegać na terenie podmokłym, musimy określić technologię odwadniania, jaką zastosujemy w danym przypadku. Musimy w tym celu starannie określić miejsca, w jakich trzeba będzie przeprowadzić odwadnianie, oraz ustalić, która technologia będzie w tym konkretnym przypadku rozwiązaniem najlepszym. W przypadku terenów podmokłych, o zbyt wysokim poziomie wody gruntowej, konieczne będzie przeprowadzenie odwadniania przy pomocy zestawu igłofiltrowego, które to rozwiązanie, okazuje się być najbardziej skutecznym w tego typu przypadkach. W przypadku budowy dróg, musimy po prostu na całej długości odcinka drogi w terenie podmokłym, po obydwu stronach prowadzenia prac, wprowadzić do gleby igłofiltry, które podłączone poprzez kolektory ssące do agregatu pompowego, będą zapewniać nam możliwość skutecznego odsysania nadmiaru wody z gleby, aby w czasie prowadzenia prac ziemnych, nie przeszkadzała ona w ich poprawnej realizacji. Musimy tutaj dodać jednakże, iż odwadnianie igłofiltrami, jest procesem wymagającym stosownej wiedzy w tym zakresie, a co za tym idzie, powinno być realizowane przez odpowiednio doświadczonych w tym zakresie pracowników. Tym bardziej, iż zakup czy też nawet tylko wynajem zestawu igłofiltrowego jest stosunkowo kosztownym rozwiązaniem.

Wybór konkretnych urządzeń.

Bardzo ważnym aspektem będzie także to, abyśmy mogli poprawnie dobrać poszczególne elementy zestawów igłofiltrowych. Okazuje się bowiem, iż profesjonalny dobór pomp, igłofiltrów, oraz agregatów pompowych, będzie tutaj odgrywać niesamowicie istotną rolę, wobec czego, musimy zagwarantować sobie możliwie jak najlepszy zestaw. Dzięki temu też, można będzie zapewnić sobie wysoki poziom efektywności prowadzonych w tym przypadku prac odwodnieniowych, co jest przecież najważniejsze, bowiem będzie przekładać się na szybkie sfinalizowanie prac, oraz nie podnoszenie kosztów ich realizacji.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *