Wyjazd na górski trekking.

Wyjazd na górski trekking.

Planując swój wyjazd na górski trekking, należy podjąć przede wszystkim decyzję w zakresie tego, czy zdecydujemy się na wyjazd organizowany samodzielnie, czy też skorzystamy z oferty biura podróży. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, o których warto sobie nieco więcej powiedzieć. Mając podstawową wiedzę w tym zakresie, będzie nam o wiele łatwiej podjąć decyzję. Co więcej, jeśli decyzja będzie przemyślana, to wyjazd na górski trekking będzie jeszcze bardziej zadowalający.

Wyjazd na górski trekking organizowany samodzielnie.

Pierwszą opcją jest tutaj samodzielna organizacja wyjazdu. Takie podejście ma swoje wady i zalety, które musimy tutaj koniecznie poruszyć. Dzięki temu, o wiele łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję w tej kwestii.

Zalety samodzielnej organizacji wyjazdu:

  • Pełna swoboda – organizując samodzielnie wyjazd na górski trekking, możemy w dowolnym momencie zmienić plan wyjazdu. Możemy dowolnie modyfikować trasy do pokonania i miejsca noclegowe.
  • Brak wyznaczonych ram czasowych – nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby każdego dnia koniecznie wychodzić w góry.

Wady samodzielnej organizacji wyjazdu:

  • Koszty – organizując samodzielnie wyjazd na górski trekking, musimy zdać sobie sprawę, iż nie będziemy mieli żadnych zniżek, które z reguły mają biura podróży.
  • Brak przewodnika – co wiąże się z dodatkowymi kosztami, jeśli chcielibyśmy takowego zatrudnić na trudniejsze odcinki trasy górskiej.
  • Kompletowanie wyposażenia – musimy w pełni samodzielnie przeanalizować kwestię tego, jakiego rodzaju ekwipunek będzie nam potrzeby i samodzielnie go skompletować.

Wyjazd na górskie trekking z biurem podróży.

Drugim rozwiązaniem są wycieczki trekkingowe z biurem podróży. W zasadzie to nie musimy się nawet skupiać na tym, aby wyszczególniać wady i zalety. Będą one po prostu odwrotnością wad i zalet wyjazdu organizowanego samodzielnie. Przede wszystkim, trzeba podkreślić, iż wyjazd na górski trekking z biurem podróży, może się okazać przystępniejszy cenowo. Co równie istotne, będziemy mieć zagwarantowany wyższy poziom bezpieczeństwa, ze względu na fakt, iż w tego typu wyjazdach, zawsze bierze udział doświadczony przewodnik górski.

Podsumowanie.

Musimy więc samodzielnie podjąć decyzję w zakresie tego, czy interesuje nas wyjazd na górski trekking organizowany samodzielnie, czy też lepiej będzie nam skorzystać z oferty jednego z biur podróży. Przede wszystkim powinniśmy się kierować naszym poczuciem komfortu, spokoju i bezpieczeństwa na szlaku. Jeśli więc nie posiadamy zbyt dużego doświadczenia górskiego – trekkingowego, ani też nie organizowaliśmy wcześniej podobnych wyjazdów, lepiej będzie chyba skorzystać z oferty biura podróży. W końcu chodzi nam o to, aby wyjazd na górski trekking przyniósł nam rozrywkę, relaks i regenerację naszych sił witalnych, a nie zapewniał nam adrenalinę związaną z tym, że będziemy się bać, że nie znajdziemy szlaku i przyjdzie nam nocować w lesie, w górach.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *