Wykonanie pomieszczenia akumulatorowni.

Wykonanie pomieszczenia akumulatorowni.

Prawidłowe wykonanie pomieszczenia do ładowania baterii trakcyjnych będzie zapewniać wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa pracy. Projektując pomieszczenie akumulatorowni, należy uwzględnić wszystkie zagrożenia i odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć, aby zarówno zdrowie i życie pracowników ora mienie firmowe były odpowiednio zabezpieczone. Warto tutaj nawet skorzystać z usług odpowiednich podmiotów, które zajmują się projektowaniem i wykonywaniem takowych pomieszczeń, dzięki czemu będziemy mieć sto procent gwarancji, iż nasza akumulatorownia będzie spełniać wszystkie prawne wymagania, a przede wszystkim będzie po prostu w pełni bezpieczna.

Profesjonalna realizacja pomieszczenia akumulatorowni.

W pierwszej kolejności więc, warto tutaj przejrzeć przykładowe projekty i realizacje akumulatorowni od poszczególnych firm, które zajmują się realizacją tego typu usług. Dzięki temu będziemy mogli od razu wizualnie zobaczyć, jak powinna wyglądać profesjonalna akumulatorownia, oraz jakie elementy powinna zawierać. Warto sobie tutaj więc wyszczególnić podstawowe wytyczne, które powinien spełniać projekt aby być uznanym za dobry. Abyśmy mogli bez obaw z takiego projektu skorzystać. Tak więc najważniejszymi kwestiami będą tutaj:

  • Odpowiednia wentylacyjna grawitacyjna lub mechaniczna
  • Ściany i podłogi wyłożone materiałem kwasoodpornym
  • Oświetlenie wykonane w bezpiecznej technologii przeciwwybuchowej
  • Drzwi otwierane na zewnątrz
  • Doprowadzona bieżąca woda
  • Zakaz palenia tytoniu i używania otwartego ognia w pomieszczeniu akumulatorowni, a najlepiej na terenie całego zakładu
  • Dodatkowe wyposażenie pomieszczenia podnoszące poziom komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Jest tutaj więc stosunkowo sporo wytycznych, które należy skrupulatnie zrealizować, aby pomieszczenie akumulatorowni nie stanowiło większego zagrożenia dla pracowników jak i dla mienia. Musimy przecież pamiętać, iż w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości może nawet dojść do poważnego w skutkach wybuchu. Warto więc aby to akurat pomieszczenie spełniało wszystkie normy i gwarantowało tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wyposażenie dodatkowe dla akumulatorowni.

wozek-serwisowy-do-akumulatorowniOstatnim punktem na powyższej liście było dodatkowe wyposażenie akumulatorowni, wobec czego warto sobie nieco to pojęcie wyjaśnić. Mówiąc o dodatkowym wyposażeniu, mamy na myśli przede wszystkim sprzęty takie jak:

  • Wózki serwisowe umożliwiające podjechanie do każdego akumulatora w celu wymiany płynu.
  • Wózki na baterie trakcyjne, które ułatwiają proces ich transportu z wózków widłowych do akumulatorowni i z powrotem.
  • Stojaki pod prostowniki, zabezpieczające je w trakcie pracy.

Oczywiście znajdzie się tutaj z całą pewnością więcej tego typu sprzętu i wyposażenia, niemniej jednak te trzy podstawowe elementy powinny się znaleźć w każdej akumulatorowni, aby zapewnić wysoki poziom komfortu pracy oraz bezpieczeństwa.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *