Wymiana drzwi i okien w domu.

Wymiana drzwi i okien w domu.

Przeprowadzanie remontu generalnego w swoim domu jednorodzinnym bardzo często będzie pociągać za sobą ogromne wręcz koszty. Przede wszystkim trzeba będzie dość precyzyjnie oszacować wszystkie elementy, które będą podlegać wymianie na całkiem nowe. Jednym zaś z najkosztowniejszych elementów będą okna oraz drzwi, zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne. Warto się nieco bliżej przyjrzeć zagadnieniu wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, bowiem w wielu przypadkach będzie to dyktować warunki realizacji prac. Jednakże warto tutaj pamiętać, iż poprzez wymianę drzwi i okien zyskamy z całą pewnością na komforcie oraz na kosztach ogrzewania.

Nowe okna w naszym domu.

Jak bardzo dobrze wiemy, z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego naszego domu, okna stanowią bardzo istotny element. Poprzez płaszczyznę okien z naszych pomieszczeń mieszkalnych ucieka nawet do 40% ciepła. Dlatego też, ważne jest aby charakteryzowały się one jak najwyższym parametrem izolacji termicznej. Obecnie produkowane są okna PCV, nawet trójwarstwowe, ze zbrojonego i hartowanego szkła, z przestrzenią pomiędzy szkłem wypełnioną gazami szlachetnymi. Zapewnia to maksymalnie wysoki poziom izolacji termicznej. Tego typu okna są jednak obecnie najbardziej kosztowne. Stosowane będą głównie w budownictwie pasywnym, gdzie liczy się maksymalny poziom izolacji. Oczywiście ramy tego typu okien także będą bardzo dobrze izolowane.

Na chwilę obecną kupując nowe okna, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na okna PCV z firmy Drew Dom. Charakteryzują się one bardzo dobrymi parametrami zarówno izolacji termicznej, jak również akustycznej. Nie jest to bez znaczenia, bowiem poza ograniczeniem strat ciepła, zapewnia nam wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach mieszkalnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o minimalizację poziomu hałasów przedostających się z zewnątrz do naszych pomieszczeń.

Wymiana drzwi zewnętrznych.

Bardzo istotnym aspektem z punktu widzenia komfortu cieplnego będzie także wymiana drzwi zewnętrznych na nowe. W przypadku starych konstrukcji drzwi, będą one przepuszczać także stosunkowo sporo ciepła, co będzie przekładać się na zwiększone zużycie energii cieplnej. Szczególnie istotne będzie to w przypadku budynków bez dodatkowego pomieszczenia wiatrołapu, które stanowi przecież swego rodzaju dodatkową izolację wnętrz. Wymieniając więc drzwi zewnętrzne w naszym domu, warto zwrócić uwagę na poziom ich izolacji termicznej. Równie ważne będzie także to, aby były to drzwi bezpieczne, antywłamaniowe. Jeśli zagwarantujemy sobie dobry poziom zabezpieczeń w tym zakresie, nie będziemy mieć później trudności z wykupieniem ubezpieczenia domu. Trzeba przecież pamiętać, iż ubezpieczalnie mają swoje wymogi w tym zakresie, i nie każdy dom będzie dopuszczony do ubezpieczenia od włamania i kradzieży.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *