Zabiegi falą uderzeniową. Co dają? Czym są?

Zabiegi falą uderzeniową. Co dają? Czym są?

Wielu z nas z całą pewnością zastanawia się, czy są jakieś dobre i sprawdzone sposoby na poprawę swojego wyglądu zewnętrznego. Szukamy różnorodnych rozwiązań, które mogłyby pomóc nam w spaleniu tkanki tłuszczowej, w poprawie wyglądu naszej skóry. Takie sposoby z całą pewnością są, a należą do nich także zabiegi falą uderzeniową. Dzięki tego typu zabiegom, możemy skutecznie poprawić metabolizm, stymulować czynniki wzrostowe, czy tez stymulować komórki macierzyste. Generalnie, trzeba powiedzieć, iż zabiegi falą uderzeniową są bardzo ciekawym rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć. Na pewno mogą przynieść zaskakujące rezultaty, jeśli odpowiednio do tego zagadnienia podejdziemy.

Jak wyglądają zabiegi falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa, inaczej fala akustyczna, w kontakcie ze skórą wytwarza dużą dawkę energii pod postacią ciśnienia. W kontakcie ze skórą naszego ciała , energia przeniesiona do wnętrza tkanek, prowadzi do rozrywania włókien otaczających komórki tłuszczowe. To pozwala na przyspieszenie procesu ich spalania (przyspieszenie metabolizmu). Zabiegi falą uderzeniową, będą więc całkiem dobrym rozwiązaniem na pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Oczywiście nie jest to dokładnie taki sam efekt jak w przypadku spalania tkanki na siłowni, niemniej jednak tłuszczyk się traci, a to jest w tym wszystkim kwestią najważniejszą.

Pozostałe efekty, jakie dają nam zabiegi falą uderzeniową, przedstawiają się następująco:

  • Stymulują mikrokrążenie
  • Podnoszą poziom procesu metabolizmu
  • Stymulują komórki macierzyste
  • Stymulują czynniki wzrostowe
  • Działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Mamy więc do czynienia z zabiegami, które wykazują bardzo dobre, prozdrowotne działanie. Trzeba jednak podkreślić, iż zabiegi falą uderzeniową, najlepiej jest dość regularnie powtarzać. Tak, aby ostatecznie zapewnić sobie serię 6-12 zabiegów. Przy czym najlepsze efekty będą widoczne po około 2-3 miesiącach od ostatniego zabiegu. Warto także powtarzać zabieg co najmniej jeden raz na miesiąc czy też dwa, aby osiągnąć stabilizację efektów całej serii zabiegów.

Jak przebiegają zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej?

Ogólnie rzecz biorąc, zabiegi falą uderzeniową nie są niczym nadzwyczajnym. Do ich przeprowadzenia nie trzeba żadnego znieczulenia ani nic z tych rzeczy. Aby fala uderzeniowa przyniosła pożądane efekty trzeba będzie zabieg przeprowadzić zgodnie z pewnymi wytycznymi. W pierwszej kolejności trzeba przeprowadzić odpowiedni wywiad z pacjentem, pod kątem wychwycenia ewentualnych przeciwwskazań. Następnie należy starannie ocenić grubość tkanki tłuszczowej, aby dobrać optymalne parametry zabiegu. Ostatecznie na miejsca poddane zabiegi nakładany jest żel, który zapewni lepsze przewodzenie fali uderzeniowej. Po samym zabiegu nie musimy poddawać się rekonwalescencji, czy też jakoś specjalnie odpoczywać. Po prostu możemy wrócić do swoich codziennych zajęć. Można więc powiedzieć, iż zabiegi falą uderzeniową to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu z nas. Wystarczy się tematem zainteresować. Z całą też pewnością pobliskie gabinety kosmetyczne, będą tego typu zabiegi posiadać w swojej ofercie.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *