Zewnętrzne magazynowanie i korzyści z tego tytułu płynące.

Zewnętrzne magazynowanie i korzyści z tego tytułu płynące.

Na chwilę obecną jedną ze zdecydowanie najpopularniejszych usług, z których korzystają przedsiębiorstwa produkcyjne i nie tylko jest usługa zewnętrznego magazynowania i obsługi logistycznej przedsiębiorstw. Korzystanie z takich usług niesie za sobą stosunkowo spore korzyści, wobec czego warto przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej, aby przekonać się, jak można zapewnić sobie większy poziom płynności finansowej, oraz inne korzyści w tym także korzyści finansowe. Zobaczmy wobec tego, jakie jeszcze korzyści będą płynąć dla przedsiębiorców korzystających z zewnętrznych usług magazynowych, oraz jak korzystać z tych usług, aby wszystko przebiegało jak najbardziej zgodnie z planem.

Korzyści płynące z zewnętrznego magazynowania.

Przede wszystkim trzeba będzie zacząć od korzyści finansowych. Z cała pewnością wynajęcie powierzchni magazynowej wraz z pełną obsługą, będzie tańsze niż utrzymanie własnego magazynu, ludzi i sprzętu niezbędnych przy jego działaniu. Wynika to z tego, iż w niektórych okolicznościach, po prostu nasi ludzie nie mieliby co do roboty, a płacić trzeba. Magazyn mógłby stać w połowie pusty, a podatki od gruntu i nieruchomości płacić trzeba. Tego problemu nie mamy w przypadku zewnętrznych usług magazynowych. Usługodawca także nie ma tego problemu, bowiem przestrzeń której my nie wykorzystamy, wykorzysta dziesięciu innych przedsiębiorców, dzięki czemu podatki będzie on płacić od całego magazynu, który zawsze będzie prawie pełny. Zatrudniać będzie kompletną obsługę, która zawsze będzie miała pełne ręce roboty przy obsłudze magazynu. Sprzęt będzie wyeksploatowany zgodnie z założeniami. Jednym słowem takiemu przedsiębiorcy o wiele bardziej opłaca się utrzymywać infrastrukturę magazynową, opłacać ludzi i zakupywać sprzęt magazynowy, niż firmie, która dziś potrzebuje 100 m2 powierzchni, a jutro tylko 10 m2. Pojutrze zaś 350 m2. Tutaj można z góry przewidywać, iż magazyn będzie w 90% zapełniony, a pozostałe 10% pozostaje wolne na ewentualne ruchy i czasowe zwiększanie potrzeb magazynowych niektórych klientów.

Wybór odpowiedniego usługodawcy.

Oczywiście trzeba będzie także wybrać odpowiedniego usługodawcę, który będzie świadczyć na naszą rzecz usługi w zakresie magazynowym. To nie jest wcale takie proste, bowiem nie każde przedsiębiorstwo będzie w tym zakresie działać tak samo i oferować taką samą usługę. Najlepiej zaś szukać takich przedsiębiorstw, które nie dość że będą posiadać magazyny zlokalizowane dość blisko naszych obiektów produkcyjnych, to jeszcze zagwarantują nam kompletną, kompleksową obsługę magazynowo logistyczną, aby nie musieć się zajmować już niczym. Co więcej, powinniśmy także sprawdzić, czy dany przedsiębiorca jest przygotowany na świadczenie usług o podwyższonym standardzie. Chodzi tutaj na przykład o konieczność przechowywania niektórych towarów w magazynach klimatyzowanych itp. Warto aby przedsiębiorca dysponował różnymi typami magazynów, dzięki czemu nasze towary zawsze będą w stu procentach bezpieczne, niezależnie od wymagań w zakresie ich składowania.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *