Zwalczanie wolnych rodników.

Zwalczanie wolnych rodników.

Wolne rodniki, to atomy lub cząsteczki, zawierające niesmarowane elektrony. Powstają w skutek hemolitycznego rozpadu wiązań chemicznymi, czyli w jego wyniku przy obydwu częściach cząsteczki zostaje po jednym z elektronów, które wcześniej tworzyły owo wiązanie. Do takiego rozerwania może dochodzić w wyniku naświetlania promieniowaniem UV, rentgenowskim, poprzez bombardowanie elektronami, czy tez w wyniku niektórych reakcji redoks. Ogólnie rzecz biorąc, wolne rodniki w naszych organizmach są podstawową przyczyną degradacji DNA i uważane są za podstawową przyczynę starzenia się naszego organizmu.

Walka z wolnymi rodnikami.

W związku z powyższym, jako, że wolne rodniki mają negatywny wpływ na nasz organizm, a niestety ze względu na ich pojawianie się w wyniku procesów oddychania organizmów żywych, warto sprawdzić, w jaki sposób można się przed nimi bronić. Jest to dość naturalne, bowiem dzięki ograniczeniu ich aktywności po prostu nasz organizm będzie wyglądać młodziej. W tym zakresie bardzo dobrze będą prezentować się różnorodne suplementy diety o odpowiednim składzie, które będą wspomagać nasz organizm z walce z wolnymi rodnikami. Jednym z nich będzie tutaj preparat z wina Resveratrol, który zawiera w sobie ekstrakt ze skórek winogron, jako podstawowy składnik właśnie o działaniu zwalczającym wolne rodniki. Ponadto, sam preparat Resveratrol, będzie także wykazywać się innymi, korzystnymi działaniami na nasz organizm. Regularne jego stosowanie będzie korzystnie wpływać na pracę naszego układu żylnego, regulować prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, czy tez wspomagać przepływ krwi w kończynach dolnych. Będzie także charakteryzować się działaniem wspierającym metabolizm, co pozwoli na utratę masy ciała, czy też redukcję cellulitu. Generalnie rzecz biorąc, Resveratrol będzie bardzo dobrym suplementem diety, którego regularne zażywanie będzie bardzo korzystne dla naszego zdrowia.

Ekstrakt z tarczycy bajkalskiej.

Kolejnym suplementem, który pozwoli nam skutecznie wspierać organizm w walce z wolnymi rodnikami, będzie na przykład Vitalbon, zawierający w swoim składzie ekstrakty z borówki, żurawiny, winogron oraz owoców aronii. Będzie on zawierać więc duże ilości witaminy C, a ta jest bardzo korzystna w walce z wolnymi rodnikami. Dodatkowo, preparat ten, zawiera w sobie ekstrakt z tarczycy bajkalskiej, który będzie korzystnie wpływać na odnowę komórkową przede wszystkim w obrębie naszej skóry. Warto podkreślić, iż tarczyca bajkalska będzie także redukować przebarwienia wynikające z nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie UV, czyli po prostu z opalania się w nadmiarze. Poza tym, Vitalbon, będzie także bardzo dobrze wpływać na spalanie tkanki tłuszczowej, czy też regulować trawienie i prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Można więc powiedzieć, iż jest to drugi bardzo skuteczny suplement diety, który jednocześnie będzie korzystnie wpływać na walkę z wolnymi rodnikami, oraz zapewniać korzystny wpływ na inne aspekty zdrowia naszego organizmu.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *