Jakie buty do przedszkola

Jakie buty do przedszkola

W przedszkolu dzieci powinny ubierać się w porządne obuwie  dla dzieci ponieważ to te pierwsze lata życia są decydujące dla rozwoju stóp dziecka i w konsekwencji stanu zdrowotnego stóp osób dorosłych. Jak wiemy nie ma nic cenniejszego, niż zdrowie dlatego lepiej jest zainwestować w dobre jakościowo buty, niż w kolejną drogą grę komputerowa, lalkę czy samochód.

Stopa dziecka jest delikatna.

Stopa dziecka jest bardzo delikatna i szczególnie podatna na wpływy różnych czynników zewnętrznych, między innymi obuwia. Najmniejsza nieprawidłowość w budowie stopy może często prowadzić do chorobliwych zmian w stawach kolanowych, biodrowych oraz w samym kręgosłupie. Dobre, solidne buty profilaktyczne Dawid wspierają prawidłowy rozwój stóp dzieci, co pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się dolegliwości i problemów ze stopami w późniejszym wieku. Porządne buty gwarantują komfort dla małych stópek, a na tym powinno nam rodzicom szczególnie zależeć. My rodzice nie musimy wtedy już tak bardzo niepokoić się, że u dziecka właśnie wykształcają się jakieś niepożądane wady stóp, bo nosi nieodpowiednie obuwie. Wybieram porządne obuwie, ponieważ chcę uniknąć w przyszłości kosztownych wizyt u lekarzy ortopedów i rehabilitantów.

Po co porządne buty?

Porządne buty są też ważne, bo ochronią stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zmianami temperatury. Powinny być wykonane z naturalnej skóry lub przewiewnego materiału, mieć odpowiednią podeszwę, odporną na poślizg. Musi też być dostatecznie długie i szerokie, żeby zapewnić stopie pewien zakres ruchomości. Najważniejszą jednak cechą jest tak elastyczna podeszwa, która oferują kapcie daniel. Porządne obuwie z pewnością pokocha dziecko, a to wpłynie na jego nastrój, skłonność do zabawy w ruchu i radosne życie.

adam_r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *