Organizujemy solidną imprezę weselną.

Organizujemy solidną imprezę weselną.

Zorganizowanie imprezy weselnej na wysokim poziomie, to stosunkowo trudne zadanie. Trzeba się do niego naprawdę porządnie przyłożyć, gdyż w przeciwnym razie, czeka nas porażka. Tym bardziej, iż całość przygotować najlepiej zacząć z dość sporym wyprzedzeniem. Dwa lata przed potencjalną datą wesela będzie tutaj opcją w miarę optymalną. Wynika to głównie z tego, iż zarówno lokale na imprezy weselne, jak i muzycy (DJ, zespół weselny), mają dość napięte grafiki. Musimy się w pewnym sensie do tego dostosować, toteż spore wyprzedzenie jest tutaj absolutnie niezbędne.

Wynajem lokalu na imprezę i rezerwacja muzyków.

W pierwszej kolejności, najważniejszą kwestią jest rezerwacja terminu w lokalu. Najlepsze lokale będą tutaj mieć zarezerwowane terminy nawet na cały rok do przodu, toteż, trzeba się przygotować na takie wyprzedzenie. Musimy wybrać lokal i sprawdzić dostępne w nim terminy. Potem wybieramy jeden z wolnych terminów, które nam akurat odpowiadają. Kiedy mamy już zarezerwowany termin w lokalu, możemy przyjąć, iż jest to data naszego ślubu. Oczywiście każdy chciałby na odwrót, jednakże w obecnych warunkach jest to dość kłopotliwe.

Następnym krokiem jest rezerwacja obsługi muzycznej imprezy weselnej. Tak samo jak przypadku lokali, także i każdy DJ na wesela na Śląsku, czy też zespół weselny, będą mieć sporo rezerwacji. W tym jednak przypadku będzie nieco łatwiej niż w przypadku lokalu. Muzyków weselnych znajdziemy o wiele więcej na wysokim poziomie, niż doborowych lokali weselnych. Musimy jedynie sprawdzić opinie i referencje, aby podjąć ostateczną decyzję.

Ustalamy repertuar i pozostałe kwestie związane z imprezą weselną.

Każdy DJ na wesele Bielsko będzie także dysonować nieco odmiennym repertuarem. Będzie on jednakże zawsze większy niż w przypadku zespołów weselnych. W zasadzie jest to jeden z powodów, dla których zespoły weselne są mniej popularne. Pozostałe kwestie to wyższe koszty zespołu weselnego, oraz brak oryginalnych wersji utworów muzycznych.

Wracając do meritum, musimy wybrać przede wszystkim pierwszy utwór na pierwszy taniec. Następnie trzeba także określić stylistykę muzyczną w jakiej DJ powinien się według nas poruszać. Jest to ważne, bowiem niektórzy na przykład nie życzą sobie muzyki disco polo na ślubie. Inni zaś nie wyobrażają sobie bez niej ślubu. Trzeba te wszystkie kwestie ustalić z osobą odpowiedzialną za oprawę muzyczną, aby potem nie było jakichkolwiek problemów i trudności. Jednym słowem trzeba wszystkim zająć się ze stosunkowo sporym wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie imprezę weselną na najwyższym poziomie.

Ostatecznie pozostaną nam jeszcze do ogarnięcia kwestie związane z ilością posiłków. Musimy przygotować menu potraw, jak również zadbać o ewentualny wystrój wnętrza. Trzeba będzie także zadbać o noclegi dla gości przyjeżdżających z dalszych stron. Wszystko to będzie na głowie osoby organizującej, wobec czego wyprzedzenie terminowe, zapewni możliwość łatwiejszego załatwienia wszystkich spraw.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *