Rodzaje robotów dla nowoczesnych firm

Rodzaje robotów dla nowoczesnych firm

Automatyzacja i robotyzacja obok sztucznej inteligencji, przez managerów małych i średnich firm zostały wymienione jako najważniejsze aspekty związane z rozwojem przedsiębiorstw. Już dziś wiele międzynarodowych koncernów używa w codziennej pracy takich rozwiązań. Do niedawna takie nowoczesne aplikacje były dostępne wyłącznie dla dużych podmiotów dysponujących dużym kapitałem. Jednak rozwój technologii doprowadził do sytuacji gdzie nawet małe firmy mogą myśleć o robotach w swoim otoczeniu.

Roboty programowe czyli robotyzacja biura.

Specjalnie zaprogramowane i przygotowane roboty to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie do wykonywania wielu żmudnych i powtarzalnych prac administracyjnych i biurowych. Takie roboty sprawdzą się między innymi w biurze rachunkowym, do księgowania faktur, rozliczania czasu pracy. Robot może również wspomagać pracę działu sprzedaży, przygotowywać oferty, wypełniać formularze, wysyłać newslettery. Wykorzystanie takich rozwiązań szybko prowadzi do częściowej automatyzacji pracy i zmniejszenia kosztów funkcjonowania biura.

Roboty przemysłowe na produkcji.

Ten rodzaj robotów to zdecydowanie najbardziej popularny rodzaj robotów, które możemy spotkać na rynku. Wielu międzynarodowych dostawców takich jak firma KUKA, ABB czy YASKAWA potrafi w doskonały sposób zrobotyzować większość prac produkcyjno-montażowych.

Ramie przemysłowe może doskonale sprawdzić się, przy spawaniu, przenoszeniu, malowaniu, pakowaniu itd. Dobrze zaprogramowany robot wymaga również dobrego serwisu. Programowanie i naprawa robotów przemysłowych i współpracujących jest uzależniona od kolejnego ogniwa jakim jest sprzedaż części i podzespołów do robotów przemysłowych. Tylko sprawdzone firmy dostarczające podzespoły są w stanie kompleksowo zaopatrzyć profesjonalne serwisy.

Roboty mobilne dla logistyki.

Największe firmy handlowe od lat posługują się takimi robotami do obsługi procesów logistycznych. W tym zakresie najpopularniejsze są roboty pomagające przy komplementacji zamówień. Takie maszyny wyręczają człowieka i samodzielnie pakują zamówienia wykorzystując przy tym najnowsze rozwiązania technologiczne.
Doskonałym przykładem na wykorzystanie takich robotów jest na przykład Amazon czy polski producent sprzętu AGD Amica. Firmy, które wdrożyły takie maszyny mogą pochwalić się znacznym obniżeniem kosztów, większą powtarzalnością, poprawionym planowaniem oraz zmniejszoną ilością błędów podczas przygotowania wysyłek.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *