Trekking w Alpach Retyckich.

Trekking w Alpach Retyckich.

Wyjazd na trekking w Alpach Retyckich, przez wielu nazywanych dolomitami Brenta, to jedna z wielu, bardzo ciekawych pozycji na mapie wypraw trekkingowych. Przede wszystkim, trzeba podkreślić, iż trekking w Alpach Retyckich, jest swego rodzaju, prawdziwą perełką. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji turystycznych, doskonale przygotowane szlaki, schroniska, oraz jedno z najpiękniejszych włoskich jezior, czyli Lago di Garda. Jest to jednym słowem jedna z lepszych wypraw trekkingowych na jakie kiedykolwiek będziemy mieli okazję się wybrać.

Wymagania na szlaku.

Oczywiście, tak samo jak w przypadku każdej innej wyprawy, tak też i trekking w Alpach Retyckich będzie wymagać od nas odpowiedniego przygotowania, wyposażenia oraz ubioru. Nie da się bezpiecznie poruszać alpejskimi szlakami trekkingowymi bez odpowiedniego obuwia i odzieży. Poza tym musimy mieć ze sobą podstawowe, niezbędne wyposażenie, zapewniające nam maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Odzież i obuwie na trekking w Alpach Retyckich.

W kwestii odzieży i obuwia, musimy przygotować się podobnie, jak na każdy inny trekking Alpejski. Obuwie powinno być wygodne, komfortowe, zapewniać ochronę przed deszczem, oraz gwarantować przyczepność w zróżnicowanym terenie. Odzież z kolei musi nas skutecznie chronić przed chłodem, wiatrem i deszczem. Co ważne, koniecznie musimy ze sobą mieć dodatkowy ubiór, o wiele cieplejszy, który przyda się na wypadek nagłego załamania pogody. Warto także posiadać komplet suchej bielizny, co także może się okazać przydatne, jeśli na szlaku, zastanie nas ulewny deszcz.

Dodatkowe wyposażenie.

Niezbędny będzie nam także odpowiednio pojemny, 40-litrowy plecak, w którym będziemy transportować prowiant, wodę, dodatkową odzież oraz pozostałe wyposażenie. Musimy ze sobą bowiem zabrać kijki trekkingowe, pojemniki na wodę, apteczkę pierwszej pomocy z kocem termicznym, oraz środki zabezpieczające nas przed promieniowaniem UV. Odpowiednie okulary i kremy będą niesamowicie pomocne w przypadku, kiedy pogoda będzie wyjątkowo słoneczna, a my wejdziemy na stosunkowo sporą wysokość. Musimy bowiem pamiętać, iż w górach słońce praży jeszcze mocniej, a indeks UV jest jeszcze wyższy. Bez odpowiedniego zabezpieczenia możemy więc nabawić się poparzeń słonecznych, co nie należy do najprzyjemniejszych.

Podsumowanie.

Wybierając się więc w dolomity Brenta na trekking w Alpach Retyckich, musimy przede wszystkim zadbać o przygotowanie niezbędnego wyposażenia. Warto oczywiście także pomyśleć nieco o swojej kondycji i sile fizycznej. Aczkolwiek trzeba zdać sobie sprawę, iż tego nie poprawimy w ciągu tygodnia przed wyjazdem. Ogólnie rzecz biorąc, trekking w Alpach Retyckich, jest w zasadzie przeznaczony dla każdego. Choć warto pamiętać, iż niektóre szlaki raczej nie są polecane początkującym.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *