Przemysł budowlany a odwadnianie

Przemysł budowlany a odwadnianie

Wbrew wszelkim pozorom, odwadnianie ma bardzo wiele wspólnego z przemysłem budowlanym, chociażby z tego względu iż wiele prac budowlanych wymaga wcześniejszego osuszenia terenu. Bardzo często też zdarza się iż w trakcje prowadzenia robót ziemnych, nagłe opady atmosferyczne bądź też uszkodzenie biegnących w gruncie rur wodnych czy też kanalizacyjnych doprowadza do przerw w realizacji inwestycji. W takich przypadkach trzeba niezwłocznie pozbyć się wody blokującej realizację prac ziemnych poprzez zastosowanie odpowiednich technologii odwodnieniowych. Wśród najbardziej skutecznych rozwiązań w tym zakresie musimy wyróżnić przede wszystkim igłofiltry, które stanowią rozwiązanie wręcz idealne do osuszania terenów podmokłych na których mamy do czynienia ze zbyt wysokim poziomem wody gruntowej. Sprawdźmy więc jak wykorzystać tę technologię, oraz czy możliwe jest także wykorzystanie innych rozwiązań w przypadkach nieco odmiennych.

Zastosowanie zestawów igłofiltrowych.

Jak już wspomnieliśmy zestawy igłofiltrowe będą rozwiązaniem wyjątkowo skutecznym w przypadkach kiedy mamy do czynienia z wysokim poziomem wody gruntowej, uniemożliwiającym prawidłowe przeprowadzenie prac budowlanych. Trzeba tutaj jednak wiedzieć iż igłofiltry muszą być przede wszystkim poprawnie zamontowane a to wymaga sporej wiedzy w tym zakresie. Tutaj powiemy tylko tyle, iż powinny być one wpuszczone w grunt na głębokość co najmniej pół metra większą od głębokości prowadzenia wykopów, oraz w odstępie co najmniej jednego metra od siebie. Następnie podłączone są one do kolektora ssącego który z kolei jest podpięty do agregatu pompowego. W taki sposób woda pojawiająca się w igłofiltrach jest odsysana i pompowana na bezpieczna odległość. Trzeba tutaj także pamiętać iż system igłofiltrowy powinien pracować przez cały czas realizacji inwestycji w tak trudnym terenie co wiąże się ze stosunkowo sporymi kosztami niemniej jednak w przypadku rezygnacji z tych kosztów, realizacja inwestycji będzie całkowicie niemożliwa. Warto tutaj także pozyskać dodatkowe informacje dotyczące igłofiltrów ze specjalistycznych stron internetowych lub bezpośrednio od producenta czy też dystrybutora tego rodzaju sprzętu, dzięki czemu będziemy mieć precyzyjną wiedzę w zakresie zastosowania zestawu igłofiltrowego.

Odwadnianie wykopów budowlanych

W przypadku kiedy zaś dochodzi do sytuacji zalania wykopów budowlanych poprzez nagłe opady atmosferyczne, czy też uszkodzone rury wodne lub tez kanalizacyjne, koniecznie trzeba będzie zastosować odpowiednie pompy głębinowe. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pompy elektryczne zanurzeniowe do odwodnień, które stanowią coraz częściej podstawowe wyposażenie wielu firm budowlanych. Są to pompy niezbyt kosztowne, a co najważniejsze można za ich pomocą sprawnie przeprowadzić odwadnianie zalanych wykopów, bez ponoszenia z tego tytułu zbyt wysokich kosztów. Można więc powiedzieć iż posiadanie takiej pompy w przedsiębiorstwie budowlanym będzie kwestią wręcz niezbędną, wobec czego warto poszukać dobrego dystrybutora pomp, aby zaopatrzyć się w jedną elektrycznych pomp zanurzeniowych dla przemysłu budowlanego.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *