Wszystko o roznoszeniu ulotek

Wszystko o roznoszeniu ulotek

Roznoszenie ulotek to bardzo popularny rodzaj pracy wśród młodych osób – często poniżej osiemnastego roku życia. Warto jednak przybliżyć kilka kwestii nowicjuszom oraz wskazać miejsca gdzie o taką pracę można się ubiegać. W tym samym miejscu zaznaczę jednak – że pomimo popularności tego rodzaju pracy wśród młodzieży mogą zgłosić się także osoby starsze – właściwe każdy kto ma ochotę spróbować tego rodzaju zarobku.

Rodzaje kolportażu ulotek

Roznoszenie ulotek nie polega jedynie na wręczeniu ulotek firmy dla której pracujemy każdemu przechodniowi którego akurat napotkamy. Czasami spotkamy się z ulotkami przeznaczonymi dla wyselekcjonowanych klientów takich jak na przykład młode kobiety, czy też osoby starsze które mogą być zainteresowane dodatkową polisą na życie. Czasem jednak praca kolportera polega na dostarczeniu ulotek do domu czy też poprzez dostarczaniu ulotek na skrzynki pocztowe w blokowiskach. To wszystko zależne jest od kampanii promocyjnej oraz wymagań naszego pracodawcy.

Dla kogo praca przy roznoszeniu ulotek?

Jest to niewątpliwie praca skierowana głównie dla osób młodocianych oraz osób dorosłych które nie mają doświadczenia w kwestii pracy. Wielką zaletą która przemawia za podjęciem takiej pracy jest niewątpliwie możliwość pracowania w bardziej elastycznych godzinach w przeciwieństwie do pracy w biurze czy w restauracji gdzie godziny pracy są sztywno ustalone. Można pracować w weekendy czy po szkole – dzięki czemu nasza praca nie musi kolidować z godzinami w których jesteśmy zajęci czymś innym. Praca jest polecana ludziom którym nie straszne jest przemierzanie długich odcinków drogi, ambitnych a jednocześnie nastawionych na swobodę i chęć pracy w branży gdzie nasz mózg nie będzie zbytnio obciążony. Dlatego jeszcze raz podkreślę że jest to dobra praca dla młodych – tutaj możesz dotlenić mózg poprzez spacer a jednocześnie zarobić trochę pieniędzy dzięki czemu sam zarobisz na swoje potrzeby – bez obciążania rodziców. Taka praca przy roznoszeniu ulotek jest bardzo dobrym sposobem na podjęcie swojej pierwszej w życiu pracy, sprawdzenie się a także nauczenie samego siebie sumienności.

Jednocześnie nie da się dokładnie określić jaki dokładny charakter będzie miała praca kolportera ulotek – na przykład kolportaż ulotek w Opolu może mieć inny charakter aniżeli w innym mieście lub też w miejscu gdzie ludzi żyje stosunkowo mniej – np. na wsi.

Zarobki kolportera ulotek

Zarobki są uzależnione od firmy w której podejmiemy pracę – jednak na oko można powiedzieć że może być to około pięciu do dziesięciu złotych na godzinę. Istnieje jednak jeszcze jeden system o którym warto wspomnieć: płatność od ulotki którą rozniesiemy. W zależności od miejsca i sposobu roznoszenia każda z tych opcji może być lepsza. Tutaj warto się zastanowić czy nam się to opłaca – zazwyczaj płatność od ulotki jest atrakcyjniejsza przy roznoszeniu ulotek na blokach, w przypadku rozdawania ich na ulicy nie mamy pewności ile ulotek rozdamy więc płatność na godziny wydaje się być bardziej uczciwa.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *