Jak wykorzystać potencjał kabiny lakierniczej?

Jak wykorzystać potencjał kabiny lakierniczej?

Jednym z najlepszych urządzeń dla warsztatu lakierniczego, przyczyniających się do wzrostu efektywności pracy, jej wydajności oraz jakości, jest bez wątpienia kabina lakiernicza. Można tutaj powiedzieć, iż jest to dodatkowe pomieszczenie wewnątrz warsztatu lakierniczego, które gwarantuje nam podniesienie efektywności realizowanych prac, a przede wszystkim bardzo korzystnie wpływa na ich jakość. Generalnie rzecz więc ujmując, warto zainteresować się zagadnieniem, aby w stu procentach wykorzystać cały potencjał jaki drzemie w kabinie lakierniczej i dzięki jej umiejętnej eksploatacji, osiągnąć wyższy poziom jakości, świadczonych w warsztacie usług lakierniczych.

Dobór kabiny lakierniczej.

Przede wszystkim jednak, zacząć trzeba od tego, aby znaleźć odpowiednią kabinę lakierniczą w zakresie rozmiarowym oraz jej podstawowego wyposażenia. Nie ma co szukać tutaj starszych modeli. Najlepiej inwestować w najnowocześniejsze kabiny, wyposażone we wszystko co niezbędne do rozpoczęcia pracy. W przypadku takich urządzeń, wystarczy je zainstalować na odpowiednio przygotowanym stanowisku, podłączyć do prądu i można działać. Kabiny tego typu wyposażone są w niezbędne wyposażenie, we własny kompresor, oraz filtrację powietrza. Można jedynie przemyśleć kwestię tego, aby zainwestować w dodatkowy filtr podłogowy do kabiny lakierniczej aby uniknąć niepotrzebnego roznoszenia zabrudzeń powstających w procesie lakierniczym. Generalnie rzecz ujmując, będzie to stosunkowo spora inwestycja, niemniej jednak dzięki niej, warsztat będzie w stanie świadczyć usługi na wyższym poziomie, a co najważniejsze, praca będzie łatwiejsza i bardziej efektywna, a to w tym przypadku jest kwestią najbardziej istotną.

Dodatkowa filtracja wewnętrzna.

Oczywiście sama kabina lakiernicza posiada swoje systemy filtracji powietrza, niemniej jednak warto zadbać tutaj o to, aby do jej systemu nie przedostawało się zbyt wiele zanieczyszczeń, co pozwoli zapewnić nam nieco większy poziom bezpieczeństwa. Poza tym uchroni dość kosztowny filtr przed zbyt szybkim zużyciem się. Trzeba tutaj więc zainwestować także w odpowiedni zespół nawiewno wywiewny, który zagwarantuje nam wstępną filtrację powietrza dostarczanego z zewnątrz. W tego typu centralach będą zainstalowane odpowiednio dobrane filtry kieszeniowe, które skutecznie przechwycą wszystkie zanieczyszczenia, które mogłyby negatywnie wpływać na proces lakierniczy i przedostawać się wlotu powietrza w kabinie lakierniczej. Odpowiednie podejście do tego zagadnienia, będzie gwarantować nam wyższy poziom bezpieczeństwa pracy, a jednocześnie zapewni lepszą atmosferę wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, dzięki czemu też, będziemy mogli skutecznie świadczyć usługi lakiernicze na odpowiednio wysokim poziomie, co w tym przypadku jest kwestią o zdecydowanie najwyższym priorytecie.

Naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *